PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480299}

System sprawiedliwości

Criminal Justice
8,1 409
ocen
8,1 10 1 409
System sprawiedliwości
powrót do forum serialu System sprawiedliwości

Serdecznie polecam

ocenił(a) serial na 8

Mimo że temat jest niezwykle ciężki to jednak ogląda się z zapartym tchem. Świetnie zagrany, przewrotnie napisany i sfilmowany według dobrej nowej szkoły BBC. Pozdrawiam i życzę udanego seansu.

Sidzirodzi

zgadzam się z przedmówcą. jakoś w tygodniu nie miałam za bardzo czasu, by obejrzeć wszystkie odcinki, ale wczoraj nadrobiłam zaległości i do 3 nad ranem siedziałam, wciąż tak samo podekscytowana jak przy oglądaniu pierwszego odcinka kiedyś tam.. fakt; tematyka ciężka, ale serial wart obejrzenia. ;]

san_5

Też wczoraj oglądałam, ale niestety nie dotrwałam do ostatniego odcinka dałam radę tylko 3, żałuje bo serial naprawde ciekawy i wciągający. Ciekawi mnie zakończenie, więc muszę zapolować na te 2 ostatnie odcinki:) Fajna gra aktorska, zwłaszcze główny bohater, choć nie przepadam za Whishaw'em tu pozytywnie mnie zaskoczył. Polecam.

ocenił(a) serial na 8
san_5

również się zgadzam

Sidzirodzi

Tematyka sądowa jak mniemam. Imdb mi nie bardzo pomógł, ktoś mógłby naświetlic fabułę dokładniej?

ocenił(a) serial na 10
mwahahaha

Tyle zrozumieli po angielsku, że piszą, że temat ciężki.

mwahahaha

Pierwszy sezon jest o chłopaku (Ben Whishaw) oskarżonym o zabójstwo. Wszystkie 5 odcinków przedstawia jego walkę o wolność, w tym też pobyt w więzieniu. Duża część akcji serialu odgrywa się na sali sądowej, gdzie zarówno Ben jak i jego pomoc prawna walczą o uniewinnienie.
Drugi sezon jest o kobiecie (Maxine Peake), która wbija nóż w swojego męża i o próbie poznania jej motywów w tym też jej psychiki. Oczywiście również są sceny w sądzie, obrona itd.

Sidzirodzi

Zgadzam się dobry serial, Ben Whishaw naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył, ale muszę przyznać, że drugi sezon już nie jest taki dobry. Zupełnie inne środowisko i widać, że zmienił się reżyser, bo ujęcie problemu też nieco odmienne. Osobiście bardziej polecam sezon pierwszy z Benem, do mnie bardziej przemówił. Zresztą w drugim główna bohaterka jest strasznie... flegmatyczna? Rozumiem, że chciano ukazać jej poszkodowany stan umysłu i skomplikowaną sytuację, jednak w pewnych momentach naprawdę była nie do zniesienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones