PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123921}

Wierny ogrodnik

The Constant Gardener
7,5 69 037
ocen
7,5 10 1 69037
7,5 17
ocen krytyków
Wierny ogrodnik
powrót do forum filmu Wierny ogrodnik

Jak dla mnie ten film, to z jednej strony dramat psychologiczny, a z drugiej, film zaangażowany społecznie (dramat społeczny/polityczny). Osobiście bardzo przypomina mi "Pana Życia i Śmierci". Gdzie z jednej strony mamy obraz psychologiczny głównego bohatera, a z drugiej, ukazaną hipokryzję i cynizm wielkiej polityki, oraz dramat zwykłych ludzi.

Wierny Ogrodnik to film mający niezwykły klimat, piękne zdjęcia, oryginalną muzykę, świetną grę aktorską. Ale to samo w sobie, nie czyni go niezwykłym. Bardzo ważny jest drugi element składający się na ten film, treść. Niewygodna prawda, bezwzględność w działaniu rządów państw zachodnich i wielkich korporacji w państwach trzeciego świata, oraz cierpienie jednostki po stracie bliskiej osoby. To film w którym dochodzenie do prawdy nie wyzwala. Bo prawda w tym filmie to obnażenie zła, cynizmu i niesprawiedliwości panujących na świecie. Gdzie takie ideały jak demokracja, równość, prawa człowieka, w państwach trzeciego świata nie mają żadnego zastosowania, na czym cierpią zwykli ludzie.

10/10

ocenił(a) film na 10
David_Ames

Prawdopodobnie mój ulubiony film a tak a propos to Wierny Ogrodnik był prędzej niż Pan Zycia i śmierci, wiec trochę na odwrót. A tak po za tym to w pełni sie z tobą zgadzam.

ocenił(a) film na 9
zangetsu1990

Ale moje porównanie nie miało nic wspólnego z chronologią. Nawet gdyby "Wierny Ogrodnik" miał premierę o kilka lat wcześniej niż "Pan Życia i Śmierci" to nie zmieniłoby to w niczym mojego porównania (bo nie odnosiło się ono do czasu, ale do formy/treści obu filmów).

ocenił(a) film na 8
David_Ames

Co do filmu to mam podobne odczucia... I też zaraz po obejrzeniu nasunęło mi się skojarzenie z "Panem życia i śmierci". Dla mnie w tej kolejności, bo tak je oglądałem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones