PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762574}

Stan i Ollie

Stan & Ollie
6,5 2 596
ocen
6,5 10 1 2596
5,8 5
ocen krytyków
Stan i Ollie
powrót do forum filmu Stan i Ollie

Ostatnie lata legendarnej pary komików świetnie zagrane przez Coogana i Reilly. Kino nieco dla starszej publiczności (która wie, kim byli, bo oglądała w tv lub w kinie), albo dla tych młodszych asów, którzy interesują się historią kina (i dzięki temu wiedzą, że ktoś taki istniał). Widzowie z pokolenia PRL'u akurat doskonale Flipa i Flapa znali (i nie tylko) dzięki takim postaciom, jak Stanisław Janicki, który "W Starym Kinie", jak nikt inny popularyzował historię kina. A gwiazdy, takie jak: Laurel and Hardy, Chaplin, Buster Keaton czy Harold Lloyd, bracia Marx, bawiły wszystkich i były doskonale znane.

ocenił(a) film na 6
Loco_Mario_PL

To prawda, z ckliwością przypominam sobie moje szczenięce lata jak w każdą niedzielę o 12.00 zasiadaliśmy z moim tatą do cyklicznego programu "W starym kinie". Sądzę, że to dało zaczątek mojej miłości do filmu...

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Stanisław Janicki zaszczepił również we mnie miłość do kina. Po wielu latach starań, by spotkać go osobiście udało mi się powiedzieć mu to w lutym tego roku (tuż przed epidemią). Okazało się, że tuż pod nosem na warszawskim Ursynowie prowadził (na razie jest przerwa) projekcje filmów przedwojennych w lokalnym Klubie Seniora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones