PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36275}

Dalekie głosy, spokojne życie

Distant Voices, Still Lives
7,3 434
oceny
7,3 10 1 434
7,4 5
ocen krytyków
Dalekie głosy, spokojne życie
powrót do forum filmu Dalekie głosy, spokojne życie

abc

użytkownik usunięty

nagrody nagrodami opinie opiniami ale jak dla mnie nie jest to zadne dzielo ot taki sobie film ciekawa jest jedynie konstrukcja dzielaca go na 2 czesci dalekie glosy ( wspomnienia o ojcu), i spokojne zycie (dalsze losy juz po smierci ojca) szczerze mowiac jestem rozczarowany tym filmem ..mozezbyt wiele oczekiwalem????? do obejrzenia a moze nawet i nie...

och, ależ jak to. zdecydowanie nie jest to zwykły, "taki tam" film. a te wszystkie przesunięcia, kiedy słyszymy rozmowę ale widzimy tylko pusty pokój? albo skaczemy w przód i w tył razem z pamięcią bohaterów? kiedy jedna scena nagle okazuje się być jakąś inną? albo widzimy postaci jakby pozujące do zdjęcia, chociaż nawet nie wiadomo czy ktoś im to zdjęcie robi? dużo tu ciekawych formalnych zabiegów, i to wcale nie użytych bez sensu - razem całość jest znacząca i całkiem przekonująca jak dla mnie, psychologicznie, społecznie i estetycznie. bardzo przypominało mi to powieść modernistyczną, bardziej niż jakikolwiek inny film który jestem sobie teraz w stanie przypomnieć

a samo "podzielenie" na dwie na części to dlatego, że najpierw budżetu starczyło tylko na połowę, a druga powstała po dwóch latach:P

ocenił(a) film na 10
idas15

Taki sposób opowiadania to rodzaj "strumienia świadomości" po filmowemu. Chyba :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones