PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181525}

9 kompania

9 rota
7,8 100 372
oceny
7,8 10 1 100372
6,9 9
ocen krytyków
9 kompania
powrót do forum filmu 9 kompania

9/10

ocenił(a) film na 9

Właśnie tak powinno wyglądać kino wojenne... żadnego bajdurzenia, żadnego patosu... Rewelacyjny film i pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika tego typu produkcji... Oglądałem drugi raz, wrócę po raz kolejny !

reptile2006

"Żadnego patosu"- chyba oglądałem inny film...
Film niezły, aczkolwiek jest kalka produkcji amerykańskich, podlanych sosem z duszy słowiańskiej. Poza tym dla nieznających historii może wydawać się, że to Afgańczycy najechali Matuszkę Rossiję.

ocenił(a) film na 8
bazant57

Patosu trochę jest, ale w fajniejszej formie niż ten typowy amerykański. I jest fajne połączenie wątków komediowych i dramatycznych. Nie ma specjalnie dużo flashbacków z życia rodzinnego. I chyba o to chodziło autorowi tematu.

ocenił(a) film na 10
bazant57

Też miałem zwrócić uwagę na ten rzekomy brak patosu :)

"Poza tym dla nieznających historii może wydawać się, że to Afgańczycy najechali Matuszkę Rossiję" - jak? Przeciez cały czas jest mowa o wyjeździe DO Afganistanu, więc jak niby to on mógłby być najeźdźcą?

Sqrchybyk

Łaskawco, to była przenośnia. Jednak gdy porównać język propagandy, to jest on żywcem wzięty z Wojny Ojczyźnianej.

ocenił(a) film na 10
bazant57

No nie wiem... Nie przypominam sobie na przykład żadnej sceny, w której byłoby sugerowane, że bohaterowie walczą w "sprawiedliwej wojnie" czy czymś podobnym. Nie twierdzę, że nie ma tu propagandy, ale to nie ten poziom co w kinie radzieckim...

ocenił(a) film na 9
reptile2006

Podpisuje się obiema rękami! Znakomity film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones